ניטור איכות השינה – מדידות אובייקטיביות לטיפול בהפרעות שינה במרכז Numa

תוכן עניינים

במרכז Numa אנו מחויבים לספק את האיכות הגבוהה ביותר של טיפול בהפרעות שינה ולשיפור השינה שלכם. כחלק מהמסירות שלנו לפרקטיקה מבוססת מחקר, אנו משתמשים בכלי מדידת שינה אובייקטיביים כדי להעריך את יעילות הטיפולים להפרעות שינה ולהבטיח טיפול מותאם אישית הנכון ביותר עבורכם.
במאמר זה נסקור כמה מכלי מדידת השינה האובייקטיביים המתקדמים ביותר המשמשים כיום בתחום בריאות השינה. דגש מיוחד יושם על טכנולוגיית Photoplethysmography (PPG) שמהווה את הסטנדרט הגבוה ביותר לניטור שינה. בנוסף, נרחיב על שאלון השינה בו אנו משתמשים כדי להשלים את ההערכות האובייקטיביות על איכות השינה שלכם. עם הכלים החדשניים הללו, אנו שואפים לספק טיפול מקיף ומונחה נתונים בשביל לעזור למטופלים שלנו להשיג שינה איכותית ורווחה מיטבית.

למה להשתמש בכלים אובייקטיביים למדידת שינה?

כלי מדידת שינה אובייקטיבים ממלאים תפקיד חיוני בהבנת המורכבות של דפוסי השינה וזיהוי הפרעות שינה בצורה מדויקת. בניגוד להערכות סובייקטיביות המבוססות אך ורק על דיווחי המטופלים, כלי הניטור והמעקב מביאים זווית שונה.
אותם עזרים טכנולוגיים מספקים לנו ולכם נתונים המאפשרים כימות של פרמטרים שונים ומנחים אותנו לקבל החלטות מושכלות לגבי אסטרטגיות הטיפול בבעיות נדודי שינה.

קצת על Photoplethysmography (PPG)

Photoplethysmography (PPG) נחשבת ‘למדידת הזהב’ (gold standard) במושגים של כלי ניטור אובייקטיבים. הבדיקה מתבצעת על ידי שימוש במכשיר לא פולשני המודד שינויים בנפח הדם ובכלי דם היקפיים באמצעות סנסורים אופטיים. לרוב הבדיקה מתבצעת על שורש כף היד או האצבע, אך יש דרך נוספת למדידה והיא על תנוך האוזן במהלך שנת הלילה. טכנולוגיית PPG מספקת שפע של מידע אודות השינה כולל חביון השינה, יעילות השינה וזמן השינה.

נתונים מפורטים אלו מאפשרים לנו כאן בNuma – מומחים לטיפול בבעיות שינה, לאתר נקודות חולשה ואי סדירות במהלך השינה ולגבש תכנית טיפול אישית המותאמת לצרכי המטופל. אנו משתמשים במכשירי PPG חדישים, נוחים וקלים לשימוש שאינם מפריעים במהלך השינה. צוות המומחים שלנו מיומן בפענוח נתוני PPG כדי להציע אבחנות מדויקות והתערבויות יעילות.

מהו אקטיגרפיה?

אקטיגרפיה הוא כלי נוסף למדידת שינה יעיל ורב ערך. טכניקה זו כרוכה בשימוש במכשיר קטן הנלבש בפרק כף היד, ומתעד את תנועתיות ופעילות הגוף באופן רציף. אקטיגרפיה מספקת תובנות לגבי דפוסי שינה וערות לאורך תקופה ממושכת, ובדרך כלל משתרעת על פני מספר ימים עד שבועות. המידע שנאסף מהאקטיגרפיה מאפשר לזהות אי התאמה בין הרגלי השינה המדווחים של המטופל לבין פרמטרים של שינה אובייקטיביים, שיכולים להיות חיוניים לאבחנה מדויקת.

לשם מה נחוצים שאלוני השינה?

בנוסף למדידות אובייקטיביות אנו מכירים בערך של קבלת מידע סובייקטיבי מהמטופלים שלנו. שאלוני השינה מספקים דרך מעשית ופשוטה להעריך את איכות השינה בהתבסס על דיווח עצמי של המטופלים.
שאלון שינה מקובל ומתוקף שאנו משתמשים בו הוא מדד איכות השינה של פיטסבורג (PSQI). מדד זה הוא כלי קצר ויעיל שמעריך היבטים שונים כגון משך השינה, זמן השינה, הפרעות שינה, שימוש בתרופות ואיכות השינה הכוללת.

טיפול אינטגרטיבי ומקיף לטיפול בהפרעות שינה

אנו מאמינים כי שילוב של כלי מדידת שינה אובייקטיביים עם מעקב תחושות סובייקטיביות, מספק את ההערכה המקיפה והמדויקת ביותר של בריאות השינה אצל המטופלים. גישה זו מכווינה את האסטרטגיה הטיפולית להפרעות שינה ומאפשרת לנו ולכם לכמת בצורה מדויקת את יעילות הטיפולים, שיחזירו לכם את רמות האנרגיה שהייתם רגילים אליהן.

ניטור איכות השינה – מדידות אובייקטיביות לטיפול בהפרעות שינה במרכז Numa

מה שמפריד בינך לבין שינה טובה, זה טופס אחד:

מאמרים נוספים בנושא

מלטונין – הורמון שינה: כל המידע שחשוב לדעת

מתקשים להירדם או לישון? צמחי מרפא להקלה בשינה

מתח, חרדה והקשר לאינסומניה

הקשר בין מתח וחרדה לבין בעיות שינה הוא נחלת הכלל של אינספור אנשים שבסך הכל רוצים לישון. אולם, קצב החיים הגבוה והדרישות הבלתי פוסקות מהמציאות מייצרים מתח רב וחרדה עמוקה בגופנו, דבר שגורם לפגיעה ישרה באיכות השינה.

תרופות לנדודי שינה או צמחי מרפא סינים?

על ההבדלים בין תרופות לנדודי שינה לבין טיפול בבעיות שינה באמצעות צמחי מרפא סיניים. כיצד פועלות התרופות לעומת צמחי המרפא והשפעתן על נדודי שינה

הפרעות שינה: תסמונת השעון המשתנה

מהי תסמונת השעון המשתנה, מה הקשר להפרעות שינה, מי נוטה בעיקר לסבול מתופעות אלו וכיצד ניתן לטפל בתופעה

דיקור סיני ומחקר

שיטות הטיפול ב-Numa לבעיות שינה מבוססות על שילוב בין רפואה מסורתית וידע עתיק בן אלפי שנים, לבין גישה מדעית ומחקרים מודרניים, תוך שימוש בכלי ניטור טכנולוגיים מתקדמים.
אפשר לישון טוב

יחד נבין איך לשפר את השינה שלך, ובכך גם את איכות החיים.
מלאו את הטופס ונחזור בהקדם.